Bel ağrısı neden olur ?

Bel ağrısı neden olur ?Bel ağrısı neden olur ?

  Bel ağrısı hareketlerinizi kısıtlayan, oturmanıza, yürümenize, kalkmanıza engel olan gerçekten insan hayatını kısıtlayan bir problemdir. Genellikle bel ağrısı şikayetlerin de fıtık dan şikayetçi olunmaktadır ancak bel ağrısının pek çok nedeni olabilir. Ağrı kişiden kişiye değiştiği ve şiddeti belli olmadığı için neden kaynaklandığı konusun da kendi başınıza karar vermeniz doğru olmayacaktır.

Bel ağrılarının bir çoğu kas kökenli ağrılardır. Normal de alışık olmadığınız aktiviteler yaptığınız da bu ağrılar kaçınılmaz olmaktadır. Mevsim değişikliklerin de ve klima çarpması gibi durumlar da da bel ağrısı sık olarak yaşanmaktadır.

Stresin vücudumuza bir çok zararı olduğu gibi bel ağrısına da neden olabilmektedir. Stres hormonu nedeni ile gerilen bel kasları, bel ağrısına neden olabilmektedir. Özellikle iş yaşamları çok stresli olan kişiler de vücut bu şekil de bir geri dönüşe neden olabilmektedir.

Uzun saatler boyunca hiç kımıldamadan çalışan insanların da bel ağrısı yaşaması kaçınılmaz olan durumlar arasın da yer almaktadır. Bilgisayar başın da uzun saatler çalışan insanlar da da bu durum yaşanmaktadır…

 

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deva Ağrı Kremi Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
© 2018